Czego lepiej nie dotykać w hotelach i pensjonatach- Sprawdź!

Uważasz, że najwięcej bakterii i zarazków znajduje się w hotelowych łazienkach? Nie tylko! Największym skażeniem bakteriami charakteryzują się również włączniki do świateł i piloty od TV.

 

Według powszechnej opinii miejscami w o największym skupisku bakterii szkodliwych dla zdrowia w hotelach i pensjonatach są toalety oraz łazienki – według badań amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Houston jest to prawdą. Umywalki i toalety to miejsca o największym skażeniu bakteryjnym. Jednak ich badania przyniosły zaskakujące rezultaty: zaraz obok toalet najwięcej bakterii znaleziono na włącznikach świateł i pilotach do telewizorów!

śniadanie hotelowe

 

Gdzie jest ich w takim razie najmniej?

 

Na zagłówkach łóżek, karniszach i o dziwo na klamkach w łazience. Amerykańscy badacze przeprowadzili badania mikrobiologiczne w dwóch turach: w pierwszej badano bakterie ogólnie a w drugiej występowanie bakterii E. Coli, które najczęściej wywołują choroby.

 

Według danych pochodzących z tych badań największy poziom skażenia w hotelach wykazywał sam wózek osób sprzątających – głównie mopy oraz gąbki. Wskazuje to na fakt, że bakterie są przenoszone z jednych pokojów do następnych. Zjawisko to mogłoby być wyeliminowane w prosty sposób przez wymianę środków czystości podczas kolejnych zmian ekip sprzątających.

 

W porównaniu do dopuszczalnego poziomu bakterii w szpitalach, poziom w hotelowych pokojach był 2-10 razy wyższy!