Jacht zamiast domku letniskowego

Masz już dość wyjazdów w góry i nad morze, nocowania w pensjonatach, hotelach i gospodarstwach agroturystycznych? Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę? Wyczarteruj jacht, w którym spędzisz wakacje swojego życia!

 

Czarter jachtów jest możliwy zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Najczęściej polega on na tym, że w zamian za stosowną opłatę, właściciel jachtu udostępnia nam go na określony w umowie czas. W niektórych przypadkach, poza opłatą za użytkowanie, niezbędne jest też wniesienie kaucji. Czasem zdarza się, że czarter jachtu uwzględnia również usługi sterownicze. Oznacza to, że wynajmując go, opłacamy także osobę, która będzie nim sterowała.

domek letniskowy

 

Jest tak głównie w przypadku, kiedy osoba decydująca się na czarter nie posiada stosownych uprawnień i nie może samodzielnie obsługiwać jachtu. Przeciętny jacht posiada wszystkie urządzenia niezbędne w codziennym życiu, dzięki czemu można na nim spędzić nie tylko kilka dni, ale nawet całe wakacje.

 

Z uwagi na swoją wielkość, jacht zazwyczaj umożliwia zabranie na pokład rodziny lub najbliższych przyjaciół. Co prawda, o tej porze mogą pojawić się trudności ze znalezieniem wolnych łódek, ponieważ większość z nich jest już zarezerwowana od kilku miesięcy, jednak zawsze warto próbować.

 

Jeżeli nie znajdziemy interesującej oferty w kraju, można też sprawdzić, jak kształtują się ceny czarteru zagranicą. Jednym z popularniejszych miejsc jest Grecja oraz Bułgaria. Jest to związane głównie z ich ciekawą linią brzegową, która zachęca do opływania tamtejszych zatoczek i cypli.