Różne hotele, różne ceny – zobacz zmiany!

Jesień to już czas, gdy większość hoteli wprowadza zmiany w swoich cennikach. Jedne podwyższają stawki, aby zwiększyć swój zysk, inne obniżają je, aby przyciągnąć do siebie klientów.

 

Do pierwszej grupy zaliczają się przede wszystkim hotele położone w dużych miastach, których usługi są kierowane głównie do klientów biznesowych. Jesień to dla nich już tradycyjnie czas zwiększonych zysków, nie boją się więc podwyższać stawek za noclegi.

stary hotel

 

Chętnych do skorzystania z ich usług z pewnością nie zabraknie. W warszawskich hotelach ceny wzrosły o blisko ¼. Za noc trzeba tam zapłacić ok. 325 zł. W Poznaniu i we Wrocławiu ceny również poszły w górę. W Krakowie nie odnotowano natomiast żadnych większych zmian.

 

W typowo turystycznych miejscowościach położonych nad morzem i w górach sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wraz z końcem wakacji zdecydowanie zmniejsza się ilość turystów, którzy je odwiedzają i korzystają z usług hoteli.

 

Aby przyciągnąć do siebie tych nielicznych, którzy mimo wszystko decydują się na wyjazd, właściciele obniżają ceny. I tak za nocleg w Sopocie trzeba obecnie zapłacić około 345 zł, a więc o 1/3 mniej niż w sezonie, zaś za nocleg w Zakopanem ok. 263 zł, czyli średnio o 16% mniej.

 

Ceny wzrosną ponownie dopiero w okresie Świąt i ferii zimowych, kiedy hotele znów będą się cieszyły większym zainteresowaniem wśród turystów.